Pazar… Pazar… 2014/17

Pazar… Pazar…

Bu hafta Rize’de iki genç girişimci ile tanıştım…

Abdulkadir Kılıç ve Ömer Aloğlu; her ikisi de Çayeli doğumu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Her ikisinin de kendi eğitim ve danışmanlık şirketleri var.

Rize’de hiç kimsenin yapmadığı bir iş yapıyorlar. Kurumsal ve bireysel eğitim organizasyonu yapan ve eğitim veren üniversite haricindeki iki eğitim şirketi bu gençlere ait.

Başta diksiyon olmak üzere –ki bence herkese gerekli-, girişimcilik, kalite yönetimi, insan kaynakları, temel iş güvenliği, liderlik, beden dili, satış ve pazarlama olmak üzere eğitimler veriyorlar ve organizasyonlar yapıyorlar.

Anadolu’muzun bu köşesinde, İstanbul’dan eğitimcileri davet ederek, işini daha iyi, kârlı, kurumsal yapmaya çalışan ve geleceğe güvenle bakmak isteyen girişimci ve yöneticilerle buluşturuyorlar.

Yörenin ekonomik kalkınmasının insanları eğitmekten geçeceğine inanan ve bu işe yüreklerini koyan bu iki genç; dört yıldır, tüm imkansızlıklarla mücadele ederek, hiçbir destek almadan varlıklarını sürdürüyorlar.

En önemlisi de, birbirleri ile rekabet etmek yerine, paslaşıyorlar, organizasyonları birlikte yapıyorlar. Bu Türk insanı için pek de alışık olmadığımız bir durum…

Onlarla tanışmaktan dolayı çok mutlu oldum ve onları çalışmalarından dolayı çok takdir ettim.Tüm kalbimle onlara destek olmaya çalışacağım.

Yaptığımız eğitim sonrası bir anı fotoğrafı çektirmek istedik; “Biz de Hakan Okay pozu vereceğiz” dediler  Kolları kavuşturup bu pozu verdik…

İyi Pazarlar 

2014/17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir