KİTAP ÖNERİM – 44

KİTAP ÖNERİM – 44

Humanist Kitap Yayıncılık, Türkiye’de ilk defa 19 satış eğitmeni ya da satış profesyonelini bir araya getirerek, aynı konudaki yazılarını tek bir kitap halinde yayınladı.

Satıcıların, satış sırasında en sık karşılaştığı 49 müşteri itirazına verilen yanıtlardan oluşan “İtirazım Var” isimli kitap, zor olan “Satışta itirazı karşılama” sürecine yeni bir soluk getirecek.

Gerek kurumsal olsun, gerekse bireysel olsun, ürünü almaya karar vermiş müşterilerin bile, satıcılara satış sırasında itiraz ettikleri bir gerçektir. Bu itirazların bir çok nedeni vardır. Bazı itirazlar, satıcıların pazarlık gücünü kırarak, fiyat veya başka avantajlar elde etmek için yapılırken, bazıları ise insanların farklı kişilik yapılarından kaynaklanan davranış tarzı olmaktadır.

Satıcıların, müşteri itirazlarına etkin bir şekilde karşılık vermeleri, müşterilerini ürüne ikna etmelerini ve satışı kapatmalarını, yani satışı gerçekleştirmelerini sağlayacaktır.

Ülkemizde satış ve pazarlama konularında, ikili ya da üçlü olarak yazarların bir araya gelerek kitap yazdıklarını sıklıkla görmüşsünüzdür. Bu çalışmada, satış konusunda uzmanların böylesi kolektif bir şekilde bir araya gelmeleri, ülkemizde güzel birlikteliklerin de olabildiğini göstermektedir.

Bir çok sektöre örnek olmasını arzu ettiğimiz bu kitabın sunuşunu ben yazdım, kapanış yazısını ise eğitmen ve yazar dostum Taner Özdeş kaleme aldı.

Bu keyifli kitaba Ümit Anıl, Alp Beyce, Serdar Bilecen, Sezen Çelebi,Devrim Ersöz, Mehmet Gürsoy, Koray İnan, Gökhan Karahan, Ufuk Koç, Dilek Köse Çuhacı, Eser Kurt, Hüseyin Mandacı, Ali Özel, Murat Sağlam, Faruk Şener, İlker Taner Uzun ve Kayhan Yıldırım yazıları ile değer kattılar.

Satış işine yeni başlayanların olduğu kadar, halen satışta görev yapan, ancak kendini bu konuda geliştirmek isteyen satış profesyonellerinin çok yararlanacaklarına inanıyorum.

Bu değerli fikri ortaya atan ve hayata geçiren sevgili dostum Menekşe Polatcan Serbest’e de teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

07.10.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir