Pazar… Pazar… 2018/209

Pazar… Pazar…

Bir üniversite öğretim üyesinin TV programına çıkıp, 7.500 yıl önce Nuh’un gemisinin yüksek teknolojiye sahip olduğunu, nükleer enerji, cep telefonu, insansız hava aracının kullandığını iddia etmesi karşısında geldiğimiz noktaya gülelim mi, ağlayalım mı, bilemedik… ?

Hele bazıları da çıkıp, “Bunu Erich von Daniken yazsaydı, böyle tepki verilmezdi…” demesine daha çok hayret ettik… Tüm kitaplarını zamanında okumuştum, Erich von Daniken bir takım iz ve işaretleri göstererek, hayal-bilim-kurgu kitapları yazdı ve hiçbir zaman bunları kanıt olarak gösterek, iddasını gerçek olarak nitelemedi.

Benim şaşırdığım ise, söz konusu öğretim üyesinin Nuh’un gemisi zamanda, bugünkünden daha ileri seviyede bir teknoloji kullanıldığını kanıtlarla ispat etmeye çalışmasıdır.

“Gece diye bir olay yoktur…” ve “Dünya yuvarlak değildir, düzdür…” diyenler ile “Nuh’un gemisinde cep telefonu kullanıldı…” iddiasını ileri süreni hep birlikte bir TV programına çıkartmak lazım… Bu programa ayrıca “Uçtuğunu” iddia eden, ancak TV programında uçamayıp, yerlerde yuvarlanan adamı da katarsanız, her halde o gün TV’ler izlenme rekoru kırar… ?

Belki öğretim üyesi dikkat çekerek, yazdığı kitabın reklamını yapmak istiyordur; bu da bir strateji olabilir tabii… Ancak unutulmasın ki, reklam yapmak uğruna yapılan saçma ve komik açıklamalar, sizin hayat boyu etikenlenmenize neden olur ve bir daha hiç kimse sizi ciddiye almaz.

Bence uzaylılar, geçmişte kullanılan teknolojiler, bilim-kurgu, gelecek ile ilgileniyorsanız, bu adamlar yerine, Cem Yılmaz’ın son filmi “Arif v 216”yı izlemenizi öneririm. Hem son yıllarda Türk sinemasına yeni bir soluk getiren ve “Ustalık” dönemini yaşamaya başlayan Cem Yılmaz’ı takdir edecek, hem de çok eğleneceksiniz…

Zaten biraz da gülmeye ihtiyacımız yok mu? ?

İyi Pazarlar ?

2018/209

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir