KİTAP ÖNERİM – 64

KİTAP ÖNERİM – 64

İş dünyasında olup da, 90’lı yıllardan itibaren günümüze kadar halen çeşitli sektörlerden ulusal ve çokuluslu şirketlere eğitimler veren ve insan kaynakları yapılandırmalarında görev alan Değerli Hocam Prof. Dr. Acar Baltaş’ın adını duymayan sanırım çok azdır.

Acar Hocamın uzun yıllar önce okuduğum ve çok yararlandığım “Ekip Çalışması ve Liderlik” isimli kitabını, fikirsel olarak beslenmek için arada dönüp bakmaktaydım, ancak geçen ay kaybettiğimi fark ettim. Mecburen yeni baskısından bir tane daha edindim. (Bu arada, kitabı alıp da getirmeyen kimse, ona sesleniyorum: Lütfen kitabımı kısa zamanda iade ediniz ?)

Şaka bir yana; kitap özellikle Türk Kültürünün ekip çalışmasında yaşadığı zorlukları ve bunları aşma konusundaki stratejileri sunma açısından çok yararlı olduğunu ifade edebilirim.

Kitabın her satırı birbirinden değerli, bu açıdan kitabı bir bütün olarak değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Ancak, her yönetici ve yönetici adayının okuması gerektiği dördüncü bölümde söz edilen “Temel Yönetim Becerileri” ile son bölüm olan “Yeni Ekonomi ve Kilometre Taşları: Yeni Milenyum’da İş Hayatı”nı özellikle öneririm.

Kitapta okuyan herkese yeni ufuklar açacağına inandığım başlıkları sıralıyorum:

– Yeni Zihin Haritaları
– Yeni Ekonomide Silik Sınırlar
– Duygusal Emek ve Sonuçları
– Çalışanlar Değişime Neden Direnir?
– Yeni Arayışlar İçinde Olmak

Keyifli okumalar dilerim ?

24.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir