Pazartesi Sendromu Atlatma – 37

Pazartesi Sendromu Atlatma – 37

Özellikle Beatles şarkılarına yaptığı cover’larla tanınan, Ray Charles şarkısı “Unchain My Heart” gibi sayısız pek çok hit şarkıyı eşsiz yorumuyla bambaşka bir hale çeviren İngiliz müzisyen Joe Cocker, 1944 yılında İngiltere’de doğdu. 2014 yılında ise, tam 70 yaşında hayata gözlerini yumdu…

1959 yılında Cavaliers adını verdiği grubunda davul ve armonika çalmaya başladı. Kariyerinin başlarında Ray Charles ve Lonnie Donegan gibi isimlerden etkilendi.

1983 yılında Jennifer Warnes ile birlikte düet yaptığı “Up Where We Belong” ile Grammy dahil pek çok ödülü taşıyan Cocker, Rolling Stones’un En İyi 100 Şarkıcı listesinde de yer alıyordu.

Kariyeri boyunca 23 stüdyo albüme imza atmış olan usta müzisyen Cocker, Beatles’ın ünlü “With A Little Help from My Friends” şarkısına yaptığı cover’la Woodstock festivalinin simgesi olmuştu. Cocker’ın 1969’da Woodstock sahnesinde söylediği bu şarkı, ünlü festivalin belgeselinde de yer almıştı. Şarkının bu hali BBC ve UpVenue gibi pek çok platformda da “En iyi coverlar” listesine dahil edilmişti.

İyi Haftalar…

26.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir