Sn. Fatih ÇAKMAK’ın Paylaşımı…

Senaryo planlama, gelecekteki belirsizlikleri etkili bir şekilde yönetmek ve stratejik planlama sürecini verimli hale getirmek üzere kullanılan önemli bir yönetim aracıdır.

Senaryo planlama sürecinde geliştirilen ve analiz edilen senaryolar, mevcut durumu matematiksel modeller ile ileriye taşıyan klasik tahmin ve pazar araştırmalarından farklı şekilde, değişik alternatifleri göz önüne sererler. Böylelikle, uyarı sinyallerinin farkına vararak ve senaryoların altında yatan gerçekler açığa çıkarılarak süprizler önlenebilir, değişimlere ve şoklara daha kolay adapte olunarak, daha etkin şekilde davranılabilir.

Senaryo planlamadan beklenen sonuç, çalışanların gelecek hakkında sürekli olarak düşünmelerini ve görüş alışverişinde bulunmalarını sağlamaktır.

Şirketler, büyük ya da küçük olsun mutlaka senaryolarla çalışmalı.

Eğitmenimiz Hakan Okay’ın “Senaryolarla Çalışmak” başlıklı yazısını okumanızı tavsiye ederim. #4CEO#Management#Consulting#Senaryo#Planlama#Risk#Yönetim#HakanOkay

https://www.dunya.com/kose-yazisi/senaryolarla-calismak/429721?fbclid=IwAR25eUGqlpJuKswzmkQSluhP3xA0miYX6PEcrHtfrFJFzlwXCfEMB0kiux0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir