Pazar…Pazar… 2019/271

Pazar…Pazar…

VEFALILIK

İlk Türkçe Eğitim veren ilk sivil lise olarak 1872 yılında kurulan Vefa Lisesi, 147 yıllık eğitim çınarı olarak nice başarılı öğretim üyeleri, bilim insanları, doktorlar, hakimler, avukatlar, mühendisler, sanatçılar, ressamlar, mimarlar, yazarlar, iş insanları, bakanlar, politikacılar ve bürokratlar yetiştirmiştir ve yetiştirmeye de devam etmektedir.

Bu okulun, sınıflarında ders gören veya ders anlatan herkesin kalbinde ayrı bir yeri vardır ve bağlılığı ömür boyu devam eder. Ben de Vefa Lisesi’de yetişmenin onurunu yüreğinde hissedenlerden biriyim.

Okulumuzun yetiştirdiği başarılı insanların arasında bulunan, toplumun saygısını kazanmış, her zaman doğruluğu ve dürüstlüğü ile takdir edilen ve bir çok araştırmada Türkiye’de “En Güvenilir İnsan” seçilen ve günümüze kadar yüzlerce ödül alan, Vefa Lisesi’ne verdiği destekleri kesintisiz olarak sürdüren Uğur Dündar, “Güneş Ufuktan Şimdi Doğar” isimli son kitabının tüm gelirini, Vefa Lisesi’nde okuyan, başarılı ama olanakları kısıtlı öğrencilere verilen burs fonuna aktaracaktır.

Daha önce de bir çok kitabının gelirini burs fonuna aktaran, halen inşaatı devam eden “Vefalılar Evi”ne maddi ve manevi desteklerini sürdüren Uğur Abimize, okulumuz için yaptıklarına tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz.

Önceleri Anadolu Lisesi statüsünde bulunan okulumuz, bugün (Hazırlık + 4 yıl) toplam 5 yıl öğretim süresi ile ülkemizin sayılı proje okullarından biridir. Halen sadece kız öğrencilerin yatılı olarak okuyabildiği okulumuzdan, mezun olan öğrencilerimizin %100’ü üniversiteye yerleşmektedir, son üç yılda ilk tercihlerini kazananların oranı ise %57’nin üzerindedir.

Sadece Vefa’lıları değil, kalbi sevgi dolu, fikri ileri ve yurtta her yeri aydınlatmak isteyen herkesi, böylesi bir ilim ve irfan yuvasına destek vermeye davet ediyorum.

İyi Pazarlar…

2019/271

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir