Pazar…Pazar… 2019/276

Pazar…Pazar…

SAĞLIK SEKTÖRÜ SATIŞ EL KİTABI

Bugün izninizle, bize heyecan ve gurur veren bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

4CEO BUSINESS BOOKS serisinin 3. kitabı yayınlandı…

Ülkemizde ne yazık ki kitap okuma oranı çok düşüktür; bunun yanı sıra, insanlarımız okunması uzun ve detaylı yazılmış kitapları okumaktan da kaçınmaktadırlar. Özellikle gençler, değil kitap okumayı, eğitici veya bilgi veren videoların sonunu bile getirmekte zorlanmaktadırlar.

Öte yandan, iş hayatında başarılı olmak için, mesleki kitapları okumak veya eğitimlere katılmak kaçınılmazdır. Okullar ve üniversiteler, öğrencilere değerli akademik bilgiler sunmakta, ancak özel sektör ve iş hayatı için çok önemli olan, gerçek dünyada ve pazarda yaşanmış örnekleri kısıtlı olarak aktarabilmektedirler.

Özel sektör için genel olarak yazılmış kitaplar da, okurlarına ancak belirli bir ölçüde yardımcı olabilmektedirler, çünkü bazı kitaplarda yer alan genel konuları, okurlar kendi çalıştıkları sektörlere adapte etmekte veya uygulamakta zorlanmaktadırlar.

Bu nedenle, özel sektörde, mesleğe yeni giren veya ilerlemek isteyen kişilerin, içinde bulundukları sektörün deneyimli yöneticileri tarafından kaleme alınmış ve sektör içinde yaşanmış örneklerle bezenmiş yayınları, makaleleri ve kitapları, bulup okumaları daha yararlı olacaktır.

Bilindiği gibi, her iş alanında özel yazılmış kitaplar bulunmamaktadır. İşte, bu ana fikirle yola çıkan 4CEO BUSINESS BOOKS, değişik sektörler için sektörün deneyimli yöneticileri, girişimcileri veya eğitmenleri tarafından kaleme alınan iş kitapları yayınlama başladı. Ancak bu kitaplar, birer “To do list” (Yapılacak İşler Listesi) formatında yazılmış olup, en fazla 100 sayfadan oluşmakta ve içeriğinde görsellerle zenginleştirilmiştir. Böylelikle okunması kolay ve daha akılda kalıcı olmaktadır. Ayrıca cepte veya el çantasında taşınabilmesi ve sık sık göz atılması mümkündür.

Serinin 3. kitabı olan SAĞLIK SEKTÖRÜ SATIŞ EL KİTABI, çok değerli arkadaşım, dostum ve medikal sektörün duayenlerinden Selman Yaşaroğulları tarafından kaleme alınmıştır. Bu kitap, sağlık sektöründe bu konuda yazılmış ilk kitap olarak, gerekli olan ve yapılması kaçınılmaz iş ve konuları kapsamaktadır. Sağlık sektöründe satış işine yeni başlayanlar olduğu kadar, deneyimli satıcıların da zaman içinde unuttukları veya önemsemedikleri ayrıntılardan oluşan bu el kitabı, hatırlatıcı özelliği ile bir rehber niteliğindedir. Yazılan konuların uygulanması durumunda, sağlık sektörü çalışanları ile etkin iletişim kurma, başarılı satış yapma veya satış stratejisi geliştirme şansı olacaktır.

Öncelikle Sevgili Selman Yaşaroğulları’nı ve kitabın görsellerini hazırlayan Sevgili Kıvanç Sunar’ı tebrik ediyor, bu projede stratejik iş ortağımız olan CERES YAYINLARI’ından Sevgili Tuba Demir ve Hakan Demir’e teşekkür ediyorum.

Pek yakında serinin 4. kitabını da sizlere duyuracağım…

İyi Pazarlar…

2019/276

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir