KİTAP ÖNERİM – 8

KİTAP ÖNERİM – 8

Son yıllarda gençlerin kariyer ve gelecekleri ile ilgili farkındalıklarının, beş on yıl öncesinin gençlerine göre çok daha fazla arttığını söyleyebilirim. Hatta sadece gençlerin değil, daha ileri yaşlarda bile insanların, iş hayatlarının sonlarına doğru yaklaşırken, sonrası için nasıl bir plan yapmaları gerektiği hakkında daha endişeli olduklarını gözlemliyorum.

Dolayısı ile kariyer, öğrenci ve aile koçu, her yönden gelişime katkı sağlayan “Martı” isimli online aylık derginin yayıncısı, İstanbul Oyuncak Müzesinde her hafta gerçekleştirilen “Kitap ile Sohbet” etkinliğini sürdüren, eğitmen, danışman ve aynı zamanda 4CEO’nun Stratejik İş Ortağı, Sevgili Dostum Yasemin Sungur’un “Kariyerim Gelecek Mi?” isimli kitabı aklıma geldi…

Kitabı elime aldığımda, beni hemen içine çekmişti, çünkü daha ilk sayfalarında Richard Bach’ın yazdığı “Martı Jonathan Livingston” isimli kitaptan söz ediyordu. Sadece bu öneri bile kitabı benim için çok değerli kılıyordu, zira en çok etkilendiğim kitaplardan biridir.

Değerli yazar Yasemin Sungur, kitabını “Kendime Yolculuk, Başarı ve Mutluluk Yolunda Adımlar, Geleceğime Yolculuk, Kariyer Yolunda, İş Yolunda, Okur ile Hasbıhâl” başlıkları ile altı ayrı bölümde kaleme almış.

Kitabın “Paylaşıyorum…” başlıklı giriş kısmındaki şu cümleler, sanıyorum kitabın ana fikrini anlatıyor: “Hayallerin hedeflere, hedeflerin gerçeğe dönüştüğü bir yolculuktur yaşam. Bu yolculuğun her adımında keyif alınmalı ve küçük izler bırakılmalı…”

Ayrıca okurlar ilerleyen sayfalarda çok hoş sürprizlerle karşılaşıyorlar; hemen hemen her bölümün sonunda birbirinden değerli kişilerin söylemiş oldukları sözler yer almakta. İtiraf edeyim ki, bir çok sözü daha önce duymamıştım…

Yeni bir kariyere başlamak veya halen yaptığı işe bir anlam katarak, yeniden işine sarılmak isteyenlerin bu kitabı okumaları gerektiğine inanıyorum.

Bu değerli kitabı bana imzalayarak hediye eden Sevgili Hocam Yasemin Sungur‘a ve bizlere sunan Ceres Yayınlarının kurucuları Sevgili Dostlarım Tuğba Dedeoğlu Demir ve Hakan Demir‘e teşekkür ederim.

28.01.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir