KİTAP ÖNERİM – 9

KİTAP ÖNERİM – 9

Uzun yıllardır arkadaşım olan Sevgili Emrah Altuntecim’le bu hafta içinde çok keyifli bir görüşme yaptık. Eğitimleri olduğu kadar, kalemi de çok etkileyici olan değerli meslektaşımın “Satış Psikolojisi” isimli kitabı, gerçekten de kapağında yazdığı gibi tüm satış tekniklerinin ardında yatan doğal sistemleri ve sırları açıklamış.

Kitapta en çok ilgimi çeken bölüm, güdülenme, algılama, öğrenme, inanç ve tutumlar, motivasyon gibi satışı etkileyen psikolojik faktörler oldu.

Müşteriyi etkileyen psikolojik unsurların mükemmel bir şekilde özetlendiği kitapta, nöropazarlamaya da yer verilmiş. Mağazacılık için de ayrıca bir bölüm ayrılmış. Mağazalarda çalışanlar olduğu kadar, müşterileri yönlendiren çok değerli ve ayrıntılı bilgilerden sonra, kadın ve erkekler arasındaki psikolojik, fizyolojik, algısal ve davranışsal farklılıklar anlatılmış.

Kitabı pazarlama ve satıcılar için “Çerez tadında” önerileri ile bitiren değerli yazar, kitabında kendisi ile ilgili benim görüşlerime de yer verdiği için ayrıca teşekkür ediyorum.

Son olarak başarıya giden kapıları açan ve yol gösteren “Opening Doors To Success” adı ile İngilizce bir kitap da yayınlayan Emrah Altuntecim, 4CEO’da eğitim ve danışmanlık verecektir. Mükemmel derece konuştuğu İngilizcesi ile onunla birlikte başta Balkanlar ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere, yurt dışında çok başarılı eğitim ve danışmanlıklar vereceğimize inanıyorum.

04.02.2017
#4CEO

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir