KİTAP ÖNERİM – 42

KİTAP ÖNERİM – 42

Bazı arkadaşlarım soruyorlar: “Bu Facebook’ta ne buluyorsun?”

Şimdi lütfen aşağıdaki hikâyemi okuyunuz…

Değerli Yazar Muzaffer İzgü’yü kaybettiğimizden bir hafta sonra 02 Eylül 2017 tarihinde, onun bendeki kitaplarının fotoğraflarını koyup, mutlaka bir eserini okumanızı önermiştim…

Bu kitap önerime bir çok yorum geldi, ama biri diğerlerinden çok farklıydı…

Şu ana kadar bir kere bile yüz yüze gelmediğimiz, beni buradan ekleyen Sayın Özden Turhan, kendisinde Muzaffer İzgü’nün kitapları olduğunu yazıp, bana göndermek istediğini yazmıştı.

Kitapları kabul edemeyeceğimi bildirmeme rağmen, gönderme konusunda ısrar ettiler. Kabul etmeme nedenim, tamamen benim yaşadıklarımla ilgili… Bende bir çok kitap olmasına rağmen, hiç kimseye kitaplarımı vermek istemem, çünkü onlar benim en değerli hazinelerimdir. Kütüphanemdeki bir kitabı çok arzu eden bir arkadaşım olursa, ona aynı kitabı alıp hediye edebilirim, çünkü ödünç verilen kitaplar, -birkaç kişiyi tenzih ediyorum- ne yazık ki geri gelmiyor…

Onun üzerine Sayın Özden Hanıma okuyup geri göndermek şartı ile kabul edeceğimi bildirdim, ama kendileri bana kitapları hediye etmek istediğini yazdı.

Ve… dün kargodan tam tamına 16 adet kitap geldi Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam size… (Hepsinin fotoğrafını koyamadım)

İşte, Facebook böyle bir platform aynı zamanda… Size değerli insanları tanıştırıyor ve sürprizler yaşayabiliyorsunuz!

Bana kitaplarını gönderen Sayın Özden Turhan‘a bir kez de buradan tüm kalbimle ve içtenlikle teşekkür ediyorum!

23.09.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir