Pazartesi Sendromu Atlatma – 44

Pazartesi Sendromu Atlatma – 44

ABD’li şarkıcı, müzisyen, aktör Elvis Presley, 08 Ocak 1935 tarihinde Mississippi’de dünyaya geldi. Dünya çapında Rock’n Roll’un kralı ya da kısaca “Kral” olarak tanınır.

Elvis Presley’in sahip olduğu en büyük avantajı sesiydi. Zenci ve beyaz tonlarını rahatlıkla kullanabiliyordu. Kilise müziğinden, popüler müziğe; Rock’n Roll’dan Blues tarzına kadar çok çeşitli türlerde eserler verdi. “It’s Now or Never” gibi opera tarzında yakın parçalar seslendirdi. “My Way” gibi bazı cover çalışmalarının şöhreti asıllarını dahi geride bıraktı.

Yaşamı boyunca her türlü şöhret, unvan ve zenginliği yaşayan Elvis, 16 Ağustos 1977 tarihinde Memphis, Tennessee’de hayata gözlerini yumdu. Ancak ölümünden bu yana 40 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen şöhreti hiç azalmadı.
Dünyanın her köşesinde taklit yarışmaları yapıldı. Hayran kulüpleri ve web siteleri kuruldu. Sayısız televizyon, radyo programı ve belgesele konu oldu. Hayranları ona o kadar çok bağlandılar ki, halen onun ölmediğine ve ıssız bir yerde şöhretten uzak bir yaşam sürdüğüne inananlar dahi vardır.

Bu hafta size “Kral”ın “Can’t Help Falling In Love” isimli en sevdiğim şarkısını paylaşıyorum:

İyi Haftalar?

16.04.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir