Pazar… Pazar… 2018/222

Pazar… Pazar…

Geçtiğimiz hafta içinde Türk sporu adına çok güzel bir başarıya daha imza attık.

7Days Eurocup’ta final serisinde 13 Nisan 2018 tarihinde Darüşşafaka Basketbol takımı Lokomotiv Kuban’ı 67-59 yendi ve üç maçlık seride durumu 2-0 yaparak kupayı Türkiye’ye getirdi.

Bu başarı ile birlikte basketbolda Türkiye’ye 8. Avrupa kupası gelmiş oldu.

Daçka, böylece önümüzdeki sezon THY Euroleague’de yer almaya da hak kazandı. Statü gereği Eurocup’ı şampiyon olarak tamamlayan ekipler bir sonraki sezonda bir numaralı kupaya katılmaya hak kazanıyor. Böylece 2018-2019 sezonunda THY Euroleague’de Fenerbahçe Doğuş ve Anadolu Efes’le birlikte Darüşşafaka basketbol takımı da mücadele edecek.

Her üç takımı da yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Takım sporunda başarılar sadece sahaya ya da salona çıkan takım oyuncularına ait değildir. Kulüp başkanından, antrenörüne; malzemecisinden seyircisine kadar herkesin katkısı vardır. Hatta kulüplere sponsor olan şirketlerin de büyük katkıları vardır.

Bence şirketlerin sponsorluk faaliyetlerine bu tip girişimlerle sürdürmeleri ülkemize önemli başarılar getirmesini sağlayacaktır. Tanıtım yapacak şirketlerin sponsorluk işini ciddiye almaları gerektiğini düşünüyorum, çünkü doğru yapılan sponsorluk çok daha kalıcı ve geri dönüşü daha hızlı olan bir faaliyet olacaktır.

Ancak sponsorluğun sadece büyük kulüplere değil, mümkün olduğu kadar da amatör ve küçük kulüplere yapılması, ülkemizde ileride daha fazla sayıda başarılı sporcuların yetişmesini sağlayacaktır. Bu girişimleri birer sosyal sorumluluk projesi olarak da değerlendirmek gerekmektedir.

Her zaman yazdığım gibi, ülkemizin adı spor, müzik, sanat, sinema, bilim ve edebiyat alanındaki başarılarla anılmalı. Bir ülkenin adı ne kadar çok, böyle başarılarla geçerse, o derecede ülkenin prestiji artar, turizmi canlanır, ekonomi gelişir ve dolayısı ile siyasi gücü de artar.

İyi Pazarlar 🙂

2018/222

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir