Pazartesi Sendromu Atlatma – 54

Pazartesi Sendromu Atlatma – 54

1958 yılında İtalya, Pisa’da doğan, 6 yaşındayken piyano çalmayı öğrenen, ancak 12 yaşında futbol oynarken geçirdiği bir kaza yüzünden iki gözü de kör olan Andrea Bocelli, şarap üreticisi olan babasının oğlunun müziğe ilgisinin olduğunu görüp onu müzik okuluna yollaması ile flüt ve saksafon da çalmayı öğrendi.

Ardından Pisa Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Kısa bir süre için resmi memur statüsünde avukatlık yaptı. Andrea Bocelli’nin müzik kariyeri 1992 yılında İtalyan rock yıldızı Zucchero’nun, Luciano Pavarotti‘ye demo parçası “Miserere”de eşlik etmesi için Bocelli’yi davet etmesi ile başladı.

Uluslararası şöhretine büyük katkıda bulunan “Con te Partiro” (Veda Etme Zamanı) isimli parça ile Avrupa’da birçok ülkede 6 aya yakın bir süre müzik listelerinin başında yer aldı.

Parçanın Sarah Brightman ile düet şeklinde seslendirdiği İngilizce versiyonu “Time to Say Goodbye” ile Kuzey Amerika ve Almanya‘da haftalarca listebaşı oldu ve milyonlarca albümü satıldı ve 1994 yılında San Remo Şarkı Festivali‘nde birincilik kazandı.

1960 yılında İngiltere’de doğan soprano, aktris, şarkı sözü yazarı ve dansçı Sarah Brightman ise, henüz 3 yaşındayken bale ile tanışmıştır. Dünya çapında 66 milyon kopya CD ve 2 milyon kopya DVD satışı ile tüm zamanların en çok satan sopranosu olmuştur.

Bu pazartesi günü size Andrea Bocelli ve Sarah Brightman’ın birlikte seslendirdikleri “Time to say goodbye” isimli parçayı sunuyorum:

İyi Haftalar…

25.06.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir