Pazartesi Sendromu Atlatma – 69

Pazartesi Sendromu Atlatma – 69

Tam geçen hafta pazartesi sabahı müzik paylaşımımı yapmıştım ki, aynı gün, yani 01 Ekim 2018 tarihinde, Ermeni asıllı İzmir’li bir anne ve Erzurum’lu bir babanın çocuğu olarak 1924 yılında Paris’te dünyaya gelen Charles Aznavour’un hayata gözlerini yumduğunu öğrendim.

Açıkça ifade etmeliyim ki, milliyeti, dini, dili, rengi, cinsiyeti, siyasi görüşü, geçmişi ne olursa olsun, ben şahıslardan ziyade sanatçıların müzikleri ile ilgileniyorum ve müziğin evrenselliğine inanıyorum. Müziğin olduğu kadar, sporun, edebiyatın, tiyatronun ve tüm güzel sanatların birleştirici gücüne güveniyorum. Keşke tüm dünya barış içinde, huzurlu ve güvenle yaşayabildiğimiz bir yer olsaydı diye düşünüyorum. Açlık, yoksulluk, haksızlık, sömürü ve savaşlar olmasaydı… İşte bu nedenle, Demis Roussos veya Charles Aznavour gibi sanatçıların siyasi kişilikleri değil, yaptıkları müzikler ilgimi çekmektedir.

Bu duygularla, her duyduğumda kulak kesildiğim ve her dinlediğimde keyif aldığım, en ünlü parçası “She”yi sizlere sunuyorum:

İyi Haftalar…

08.10.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir