Pazartesi Sendromu Atlatma – 90

Pazartesi Sendromu Atlatma – 90

1984 yılında Kutaisi, Gürcistan’da doğan, Ketevan “Katie” Melua, çocukluğunun büyük bölümünü Batum’da geçirmiştir.

Ailesinin “Ketino” diye hitap ettiği Ketevan Melua’nın babası kalp cerrahı, annesi ise hemşiredir. Ailesiyle birlikte 8 yaşındayken Kuzey İrlanda’ya, 14 yaşındayken de İngiltere’ye yerleşti.

Melua, 2005 yılında ailesiyle birlikte İngiliz vatandaşlığına geçti. Sonrasında İngiliz pasaportu sahibi oldu. Böylelikle daha önce Sovyet ve Gürcü vatandaşlığında bulunan Melua, 21 yaşında üçüncü vatandaşlığına geçmiş oldu.

Bir İngiliz televizyonunda düzenlenen yetenek yarışmasına katıldı ve birinci seçildi. Prestij sahibi bir sanat okulu olan BRIT School’da müzik eğitimi almaya başladı ve burada söz yazarı Mike Batt’ın dikkatini çeken Melua, sonrasında Mike Batt menejerliğinde Dramatico plak ile sözleşme imzalayarak, 2003 yılında müzik kariyerinin ilk adımını attı ve henüz 19 yaşındayken ilk albümü olan “Call Off The Search”ü hazırlayıp, yayımlandığında ilk 6 hafta müzik listelerinde ilk sırada yer aldı.

İkinci albümü “Piece by Piece” Eylül 2005 yılında yayımlandı ve aynı yıl Birleşik Krallık’ta albümü en çok satan kadın şarkıcı oldu.

2007 yılında üçüncü stüdyo albümü olan “Pictures” Mike Batt işbirliğinde yayımladığı son albümü oldu.

Bu hafta size Black’in “Wonderful Life” isimli parçasını Katie Melua’nın yorumu ile sunuyorum:

İyi Haftalar…

04.03.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir