Pazartesi Sendromu Atlatma – 104

Pazartesi Sendromu Atlatma – 104

Ülkemizin değerli opera sanatçıları ikizler olan “Opera Twins” (Opera İkizleri) Sinem ve Didem Balık kardeşler, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldular.

2000 yılında Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Avusturya’ya gönderildiler.

Eğitimlerine Viyana’da, Prayner Konservatuvarı’nda devam ettiler.

Placido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Eraldo Salmieri, Juan Diego Florez, Maximilian Cencic, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle repertuar, yorum ve teknik çalışmaları yaptılar.

Placido Domingo, “Mozart’ın Cosi Fan Tutte eserindeki kardeş rolüne çok uygunlar, dünya kariyeri yapmamaları için hiçbir sebep görmüyorum” derken, 2006 yılında kaybettiğimiz Atlantic Records’ın sahibi, müzik otoritesi Ahmet Ertegün, New York’taki konserleri sonrasında, seslerinin ışıltılı kalitesine çarpıldığını söyleyerek, herkesin Opera Twins’i mutlaka dinlemesini tavsiye etmişti.

Opera Twins, Viyana, New York, Linz, Washington, Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Graz, Brüksel gibi şehirlerde konserler verdiler.

Bu hafta başı sizlere bu muhteşem ikizlerin “Aşk ve Tango” Konserinden bir kesit sunuyorum:

İyi Haftalar…

10.06.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir