Pazar… Pazar… 2015/88

 

Ülkemize ekonomik güç kazandıran, istihdam yaratan, ihracat yaparak döviz girdisi sağlayan, kendi markaları ile dünya pazarlarına açılan işletmelerin, gelecekte de varlıklarını sürdürebilmeleri, sadece ülke içinde değil, dünya pazarlarında da rekabet avantajı sağlamaları, marka ve şirket değerlerini arttırabilmeleri için, iki önemli fonksiyon ön plana çıkmaktadır: Yönetim ve pazarlama.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım, MediaCat tarafından yayımlanan 4. Kitabım “Helikopter Bakışı” nihayet yarından itibaren raflarda olacak. Bu heyecanı öncelikle Facebook üzerinden sizlerle paylaşmak istedim, çünkü her pazar yazımda yorumlarınızla bana yaptığınız katkılar ve verdiğiniz motivasyon benim için çok değerliydi.

Yeni kitabımda, girişimci ve yöneticilere olduğu kadar, gelecekte bu görevleri devralacak gençler için, son yıllarda konferans veya eğitimlerde sıkça dile getirilen, hatta bazı üniversitelerin işletme bölümlerinde yeni konular olarak ders programına alınan, yönetim ve pazarlamanın yeni kavramlarını kaleme almaya çalıştım.

Bu kitabın en önemli özelliği, inovatif bir yaklaşımla hazırlanarak, iş dünyası kitapları içinde mobil etkileşimli ilk kitap olmasıdır. Kitapta bazı bölümler videolar veya görseller ile desteklenmiştir ve bu görseller sayfanın alt kısmında yer alan kare kod yardımıyla izlenebilecektir. Eğer kare kod okuyucunuz yoksa ya da akıllı bir telefona sahip değilseniz, bu kitap için hazırlanmış olan www.helikopterbakisi.com isimli web sitesine giriş yaparak da tüm bölümlere ait görsel ve videoları izleyebilirsiniz.

Kitabımın eş zamanlı web sitesinin yayınlanması ile birlikte, kitap isminin marka tescili de yapılmıştır.

Ayrıca yine bir inovasyon örneği olan, kitabın ön kapağında bulunan kare kodu okutarak kısa konuşmamı izleyebilir; böylelikle “Helikopter Bakışı” kitabı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kare kodu okutmak için yapmanız gereken şey çok basit; öncelikle cep telefonunuzun veya tablet bilgisayarınızın uygulama marketinden (Apple Store veya Google Store) “Kare Kod Okuyucu” araması yaparak, programı indirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi çok kısa sürede, kolayca ve ücretsiz yapabilirsiniz. Yüklediğiniz kare kod okuyucu programını çalıştırdıktan sonra, cihazınızın kamerasına, taratmak istediğiniz kare kodu göstererek ilgili video veya görseli izleyebilirsiniz.

Bu haftaki pazar yazımı affınıza sığınarak benim için çok önemli olan bu gelişmeye ayırdım.

Sevgilerimle,

İyi Pazarlar 

2015/88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir