Pazar… Pazar… 2016/139

Pazar… Pazar…

Sevgili Dostlarım ve Arkadaşlarım, Kurban Bayramınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar dilerim.

İzin verirseniz, bugün size yeni oluşumuzdan söz etmek istiyorum.

Uzun yıllar bir çok projede iş birliği yaptığımız Sevgili Zuhal Gürçimen ve Sevgili Aret Vartanyan ile kurduğumuz yeni ve farklı kurumsal eğitim ve danışmanlık şirketi olan 4CEO’nun, çeşitli projelerde iş birliği yapacağımız eğitmen ve danışmanlara tanıtımını ve lansmanını bu hafta içinde gerçekleştirdik.

Son yıllarda işletmelerin üst düzey yönetici transferlerinden kaçındıklarını, bunun yerine kendi insan kaynaklarından yönetici yetiştirmeyi tercih ettiklerini, bir yandan da kadrolarını genç yaştaki çalışanlarla oluşturduklarını gözlemlemekteyiz. Buna benzer uygulamaların, birçok avantajın yanında bazı dezavantajları da bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İşletme ve marka, insan kaynaklarının ve müşteri sermayelerinin (ki bunların hepsine “Entelektüel Sermaye” denmektedir.) doğru ve verimli yönetimi için deneyim, öngörü ve bir takım beceriler gerekmektedir. Genç kadroların bu deneyime ulaşmaları sadece öğrenim süresinde aldıkları eğitimler yeterli olmamaktadır. Halen işletmelerde çalışanların da değişen pazar ve rekabet koşulları ile müşteri beklentilerine cevap verebilmeleri için eğitim, danışmanlık veya koçluklarla yetkinliklerinin geliştirilmesi gerekmektedir.

İşte bu nedenle kurduğumuz 4CEO’nun bünyesinde dört farklı özellikte eğitmen ve danışmanlar bulunmaktadır. Bir yandan konularında üst düzeyde uzmanlaşmış ve Türkiye’de haklı üne ulaşmış konuşmacı veya eğitmenler, diğer yanda akademik kariyerlerinin zirvelerinde bulunan üniversite öğretim üyelerinin yanı sıra uluslararası şirketlerde en az 25 yıl görev yapmış üst düzey yöneticiler kendi uzman oldukları konularda talep edilen eğitim ve danışmanlıkları gerçekleştireceklerdir. Dördüncü kategoride ise henüz üniversitelerden çok kısa bir süre önce mezun olmuş, fakat sahip oldukları çok başarılı ve çok farklı özellikleri ile gelecek vaad eden çok genç yaştaki uzmanlar bulunmaktadır.

4CEO’da şirketlerden gelecek eğitim veya danışmanlık taleplerine göre içerikler özel olarak tasarlanacak ve bir eğitim veya danışmanlık modülünü bir veya birkaç eğitmen birlikte gerçekleştirebilecektir. Örneğin aynı eğitim modülünde bir profesör kuramsal yaklaşımı sunarken, onunla birlikte çok genç yaşta bir uzman aynı konunun inovatif örneklerini verebilecektir.

Böylelikle uzun yıllardır işletmelerde çalışan, ancak son yıllarda eğitim, danışmanlık veya koçluk almamış orta yaştaki çalışanlara öğretim üyeleri, okullardan yeni mezun olmuş ve iş hayatına atılmış genç çalışanlara ise meslekterinde zirveye gelmiş yöneticiler destek olurken; işletmelerin tüm çalışanlarına bulundukları sektördeki veya farklı sektörlerdeki yenilikleri ve çeşitli uygulamaları aktarmak üzere uzmanlar eğitim verecek ve çalıştaylar yapacaklardır.

Yeri gelmişken 4CEO ile işbirliği yapacak tüm eğitmen ve danışmanlara buradan tüm kalbimle teşekkür ediyor ve hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Bugünkü yazımı 4CEO’nun misyonunu ve vizyonunu aktararak bitirmek istiyorum:

Misyonumuz: İşletmelerin entelektüel sermayelerini doğru yönetmeleri için gereken eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek, sürdürülebilir rekabet avantajı, ortalamanın üzerinde kârlılık ve gelecekte var olmalarını sağlamak ve dolayısı ile ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz: 2022 yılında Türkiye’nin eğitim ve danışmanlık alanında en çok tanınan, Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketinden 100’üne eğitim vermiş ve 6 adet iş kitabı yayınlamış bir şirket olmak.

www.4ceo.com.tr

İyi Pazarlar ?

2016/139

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir