KİTAP ÖNERİM – 13

KİTAP ÖNERİM – 13

Uzun yıllardır bir çok önemli projeye birlikte imza attığımız Değerli Dostum ve Meslektaşım Sevgili Yekta Ozözer Hocamın MediaCat’ten yayınlanan yeni kitabı “Yaratıcı Düşünmenin 27,5 Yöntemi”ni bir haftadır her fırsatta okumaya çalışıyorum. Genellikle iş kitaplarını hızlı okuma tekniği ile okurum; ilgimi çeken bir bölüm olursa, odaklanır her satırını dikkatlice değerlendiririm. Henüz kitabı bitiremedim ama, (e kolay değil tam 339 sayfa ?) okuduğum bölümler ve geri kalan bölümlere göz attığım kadarı ile esprili anlatımı, ironik benzetmeleri ve hoş görselleri sayesinde kesinlikle okumaya doyulmayacak bir kitap olmuş.

Yekta Hocam yeni kitabında neler yazmış, neler! Çeşitli eğitimlerde verdiğimiz örneklerden tutun, inovasyon ve yaratıcılığı besleyen çeşitli kuramları uzun uzun anlatmış.

Kitabın sonuna doğru “Yaratıcı Grup Çalışmaları” başlıklı bölümü gördüğümde, okuduğum kısımdan direkt oraya atladım ve ilgiyle okudum, çünkü gerçekten de yaratıcı fikir bulmak için katıldığım toplantıların çok azından değerli bir fikir çıkmıştı. Bu bölümde oldukça etkin teknikler anlatılmış.

Yeni ürün geliştirmek, mevcut ürünlere fark yaratmak isteyenlerle, pazarlama çalışanları ve girişimcilerin mutlaka okumalarını öneririm. Hatta eğitmenlerin ve ileride eğitim vermek isteyenlerin de edinmesi gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

04.03.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir