KİTAP ÖNERİM – 17

KİTAP ÖNERİM – 17

Geçen hafta “Procrastination”, yani erteleme, oyalanma, ağırdan alma, sürüncemede bırakma, geciktirme ve savsaklama ile ilgili Psikolog Dr. Timothy A. Pychyl’ın kitap önermiştim.

Bu hafta da aynı konuda Değerli Psikolog Cenk Kahvecioğlu‘nun “Sonra Değil Şimdi – Ertelemeye Son Ver!” isimli kitabını öneriyorum.

Ertelemeye karşı bir mücadeleye girdiğimi düşünebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız, çünkü “Erteleme” sorunlarından dolayı, bir çok işin aksadığını ve son anda yapıldığı için de, özensiz yapıldığını görmekteyim. Hatalı yapılan işlerin nedenleri, genellikle zamanında planlanmamış ve ertelenerek son ana bırakılmış olduklarını söyleyebilirim.

Yazar kitabının ilk bölümünde “Erteleme” ile ilgili oldukça detaylı bilgiler verdikten sonra, “Öz Saygı”, “Motivasyon” ve “Korkularımız” ile ilgili konulardan söz etmiş. İkinci bölümde ise “Erteleme” ile mücadele tekniklerini anlatmış. “ABC Modeli” ve “3 Sütun” tekniklerini oldukça ilgi çekici buldum.

Bizlere hızlı okunabilen ve oldukça faydalı bu kitabı yazdığı ve adıma imzalayıp gönderdiği için Cenk Kahvecioğlu‘na teşekkür ediyorum. Kitabı yayınlayan Ceres Yayınlarından Tuğba Dedeoğlu Demir ve Hakan Demir‘e de başarılarının devamını diliyorum.

01.04.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir