KİTAP ÖNERİM – 23

KİTAP ÖNERİM – 23

Bu hafta satış mesleğine girmek isteyenler olduğu kadar, bu meslekte bulunup, kendini geliştirmek ve farkedilmek isteyenlere, Satış Guruları Platformunda birlikte olmaktan mutluluk duyduğum Sevgili Arkadaşım Ilker Taner Uzun’un “Önce Kendimi Sattım” isimli kitabını öneriyorum.

Çok keyifle okunan kitabın en çok ilgimi çeken kısımları, hemen hemen her bölümde koyu bir zemin üzerine yazılmış ve bir not şeklinde sunulmuş olan “Sana bir sır vereyim mi?” başlıklı öneriler ve anekdotlar oldu.

Bu kısa mesajlardan örnekler vermek isterim:

“Seni ne heyecanlandırıyorsa, o işi meslek edin. Böylece işe değil, oyuna girersin.”

“İnsan, gerçekten olacağına inanır ve olması için tüm gayretini gösterirse, başarıyor.”

“Ne kadar geç istersen, o kadar geç alırsın.”

“Hangi işi yapıyor olursan ol, önemli olan, o işi yaparken sergilediğin ve içselleştirdiğin coşku, inanç ve tutkudur. Yaptığın işin sonucunu bu duyguların belirler. Ve işin sonucunu belirlemede bu faktörün etkisi, diğer tüm etkenlerden çok dada yüksektir.”

Ayrıca Sevgili Yazarımız kitabının dördüncü bölümünde Satış Stratejilerini kaleme almış. Bence de her işte olduğu gibi, satışta da “Strateji Her Şeydir.” Bu bölümü detaylıca ele aldığı ve bu değerli kitabı yazdığı için Ilker Taner Uzun‘u tebrik ediyorum.

Değerli Dostum Menekşe Polatcan Serbest‘i de satış dünyasına kazandırdığı bu kaynak için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

13.05.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir